Κυριακή, 27 Απριλίου 2014

Το ψηφοδέλτιο της Αριστερής Πρωτοβουλίας Γλυφάδας


ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ
της ΑΡΙΣΤΕΡΗΣ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
με την αριστερά της ρήξης και της ανατροπής

για τη συγκρότηση του ψηφοδελτίου της

Με μεγάλη επιτυχία ολοκληρώθηκε η διαδικασία συγκρότησης του ψηφοδελτίου της «Αριστερής Πρωτοβουλίας Γλυφάδας - με την αριστερά της ρήξης και της ανατροπής». Το ψηφοδέλτιο που παρουσιάστηκε από το συντονιστικό της παράταξης στην συνέλευση που πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 13/04 εγκρίθηκε ομόφωνα. Περιλαμβάνει εκλεγμένους συνδικαλιστές αγωνιστές από διάφορους χώρους δουλειάς, από το εκπαιδευτικό και το φοιτητικό κίνημα όπως και αγωνιστές που πρωτοστάτησαν στο τοπικό κίνημα την προηγούμενη περίοδο. Είναι ένα μάχιμο, «ζωντανό» ψηφοδέλτιο με έντονο το γυναικείο στοιχείο, καθώς η συμμετοχή των γυναικών αγγίζει το 50% και με μεγάλη συμμετοχή της νεολαίας.
Αναλυτικά οι συμμετέχοντες:
Επικεφαλής ψηφοδελτίου:
Πυρουνάκης Νίκος
Εμποροϋπάλληλος, μέλος της επιτροπής κατοίκων Γλυφάδας
Υποψήφιοι-ες δημοτικοί σύμβουλοι:
1.     Αβαγιάννη Λεμονιά
Οικονομολόγος, μέλος της επιτροπής κατοίκων Γλυφάδας, αγωνίστρια του κινήματος για την ψυχική υγεία
2.     Αρλαπάνου Ελένη (Λένα)
Φοιτήτρια ΕΚΠΑ - τμήμα Χημείας, αγωνίστρια του φοιτητικού κινήματος
3.     Βαλαβάνης Δημοσθένης
Προγραμματιστής, μέλος σωματείου μισθωτών τεχνικών
4.     Βασιλάκης Παναγιώτης
Τοπογράφος Μηχανικός, Υποψήφιος Διδάκτορας Πάντειου Πανεπιστημίου, ιδρυτικός μέλος της Πρωτοβουλίας Κατοίκων στα Νότια
5.     Δικταμπανίδου Μεριλένα
Φιλόλογος - αδιόριστη εκπαιδευτικός, με σημαντική δράση στο κίνημα των αδιορίστων εκπαιδευτικών
6.     Ζαχαρέλη Αναστασία
Ιδιωτική υπάλληλος, αγωνίστρια στον τομέα των τηλεεπικοινωνιών
7.     Καλλιντεράκης Ευάγγελος
Φοιτητής Ε.Μ.Π. - Σχολή Εφαρμοσμένων Μαθηματικών, αγωνιστής του φοιτητικού κινήματος
8.     Καραμανλή Θεοδώρα (Δώρα)
Φιλόλογος, αγωνίστρια στον χώρο του επισιτισμού
9.     Καραμανλής Κωνσταντίνος
Ηλεκτρολόγος Μηχανικός, αναπληρωματικό μέλος του Δ.Σ. του συλλόγου εργαζομένων στην μεγάλη βιομηχανία.
10.Καροπούλου Σταυριανή (Άνη)
Χημικός Μηχανικός, αγωνίστρια του εργατικού κινήματος
11.Καροπούλου Θεοδοσία (Σίσυ)
Τοπογράφος Μηχανικός, μέλος του σωματείου μισθωτών τεχνικών, μέλος της επιτροπής κατοίκων Γλυφάδας
12.Κατσούδα Ειρήνη
Άνεργη, αγωνίστρια του εργατικού κινήματος και του κινήματος ενάντια στην ανεργία
13.Κουσάνας Άγγελος
Μουσικός, φοιτητής Ε.Μ.Π. - Σχολή Μηχανολόγων Μηχανικών, αγωνιστής του τοπικού και του φοιτητικού κινήματος
14.Κυρλή Δανάη
Μηχανολόγος Μηχανικός, μέλος του σωματείου μισθωτών τεχνικών
15.Κωνσταντακάτου Βασιλική (Βάσια)
Υπάλληλος ΟΑΕΔ, αγωνίστρια του εργατικού κινήματος και του κινήματος ενάντια στην ανεργία
16.Κωνσταντάρας Στρατής
Πολιτικός επιστήμονας, αγωνιστής του αντιρατσιστικού και αντιφασιστικού κινήματος
17.Λάλος Κωνσταντίνος
Ηλεκτρολόγος Μηχανικός, αγωνιστής του εργατικού κινήματος
18.Μαθιουδάκη Αγγελική (Τζέλα)
Οικονομολόγος
19.Μανέλη Κατερίνα
Μουσικός, αγωνίστρια του τοπικού κινήματος
20.Μαντάς Παύλος
Εργάτης - κηποτεχνίτης, αγωνιστής του εργατικού και του τοπικού κινήματος
21.Μαραφής Πέτρος
Εκπαιδευτικός, μέλος Δ.Σ και πρώην πρόεδρος. του Σωματείου Εργαζομένων στα Φροντιστήρια Καθηγητών
22.Μαργώση Μαρία
Οικονομολόγος, αγωνίστρια του φοιτητικού και του τοπικού κινήματος
23.Ματίκας Σταύρος
Γεωπόνος, μέλος της Αντιπολεμικής Κίνησης
24.Μούργου Αλεξάνδρα
Αρχιτέκτων Μηχανικός, αγωνίστρια του διεθνιστικού αντιφασιστικού κινήματος
25.Νάκου Φωτεινή
Ηλεκτρολόγος Μηχανικός, αγωνίστρια του τοπικού και του εργατικού κινήματος
26.Ντόβας Δημήτρης (Τάκης)
Εκπαιδευτικός, καθηγητής Χημείας στο 2ο Λύκειο Γλυφάδας, μέλος της ΕΛΜΕ Νότιας Αθήνας, μέλος του Συλλόγου Γονέων του 4ου Λυκείου Γλυφάδας
27.Παλαβιτσίνη Μαρία Ελένη
Οδοντίατρος, αγωνίστρια του υγειονομικού κινήματος
28.Πανταζοπούλου Έλλη
Οικονομολόγος, μέλος της ΚΕΕΡΦΑ νοτίων, αγωνίστρια του αντιρατσιστικού και αντιφασιστικού κινήματος, μέλος του Π.Σ.Ο. της ΑΝΤΑΡΣΥΑ
29.Παπαχρήστου Κυριακή
Εκπαιδευτικός, αγωνίστρια του εκπαιδευτικού και του τοπικού κινήματος
30.Περδίκης Παναγιώτης (Τάκης)
Αρχιτέκτων Μηχανικός, αγωνιστής του τοπικού κινήματος
31.Πλεύρης Κωνσταντίνος (Κωστής)
Πολιτικός Μηχανικός, αγωνιστής του διεθνιστικού αντιφασιστικού κινήματος
32.Πυρουνάκης Γιώργος
Φοιτητής ΕΚΠΑ, τμήμα φυσικής, ιδρυτικό μέλος της Πρωτοβουλίας Κατοίκων στα Νότια
33.Ρεκλείτης Αλέξανδρος
Οικονομολόγος, μέλος της επιτροπής λογιστικού ελέγχου (ΕΛΕ)
34.Σαρανταένας Γιώργος
Ηχολήπτης, πρωτοπόρος αγωνιστής του κινήματος των πλατειών και του Συντάγματος
35.Σαπρανίδης Νικόλαος
Ηχολήπτης - ραδιοφωνικός παραγωγός
36.Σπηλιωτόπουλος Χρίστος
Μηχανολόγος Μηχανικός, αγωνιστής του τοπικού κινήματος
37.Τριβιζάκης Γιώργος
Εκπαιδευτικός, αγωνιστής του εκπαιδευτικού κινήματος
38.Τριβιζάκης Μιχάλης
Μηχανολόγος Μηχανικός, αγωνιστής του εργατικού και του αντιιμπεριαλιστικού κινήματος
39.Τσακανίκα Σταυρούλα
       Νηπιαγωγός στο Παπαδάκειο Ν/Γ Γλυφάδας, Γραμματέας του Συλλόγου Εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας     
      Εκπαίδευσης Γλυφάδας, Βάρης, Βούλας, Βουλιαγμένης 
40.Φιλιππαίος Φραγκίσκος
Φυσικός, αγωνιστής του τοπικού κινήματος
41.Φώτης Χρίστος
Φοιτητής, ΠΑ.ΠΕΙ. - τμήμα Στατιστικής & Ασφαλιστικής Επιστήμης, αγωνιστής του Φοιτητικού κινήματος
Επίσης δεκάδες αγωνιστές καλούν δημόσια για την ολόπλευρη στήριξη της παράταξης.
Μεταξύ αυτών: ο Γιάννης Αναγνωσταράς πρόεδρος του Συλλόγου Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Βάρης-Βούλας-Βουλιαγμένης, ο Δημήτρης Γαρδικλής γραμματέας του Σωματείου Εργαζομένων στο Ασκληπιείο της Βούλας, ο Γιώργος Λαουτάρης δημοσιογράφος, η Ματίνα Γκουβούση διευθύντρια του 11ου Δημοτικού Σχολείου Γλυφάδας, η Άννα Κουτσούμπα αγωνίστρια του ΣΕΦΚ.
Στις δημοτικές εκλογές της 18ης Μαϊου σας καλούμε,
να στηρίξετε, να ενισχύσετε, να ψηφίσετε την
Αριστερή Πρωτοβουλία Γλυφάδας
με την αριστερά της ρήξης και της ανατροπής

Γλυφάδα 27/4/2014

ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

με την αριστερά της ρήξης και της ανατροπής

Δεν υπάρχουν σχόλια: